Godło
Kontakt
Sportowa 9,62-700 Turek
tel/fax (63) 278 43 60
e-mail sp4turek@gazeta.pl

Wszyscy kochamy pluszowe misie – Światowy Dzień Pluszowego Misia

25 listopada przypada Światowy Dzień Pluszowego Misia. Ustanowiono go w 2002 roku, dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki. Nasz szkoła po raz kolejny świętowała urodziny tej wyjątkowej maskotki, która jest ulubieńcem dzieci na całym świecie. Głównym celem popularyzacji święta w szkole było przypomnienie ważnej wartości jaką jest przyjaźń, z którą kojarzy się właśnie Pluszowy Miś, przyjaciel z dzieciństwa, zawsze wierny i oddany. Tego dnia każdy pierwszoklasista usiadł do lekcji online ze swoim małym lub dużym przyjacielem Misiem. Dzieci zapoznały się z historią narodzin pluszowego misia oraz ideą święta najpopularniejszej dziecięcej zabawki. Rozmawiały też o misiach, tych z książek i filmów dla dzieci. Były też ważne informacje o prawdziwych niedźwiadkach, które bardzo rozbudziły dziecięcą ciekawość. Na pamiątkę tego święta uczniowie przesyłali zdjęcia dumnie przedstawiając swoich pluszowych przyjaciół.

< Dodane przez szkola dnia 28 listopada 2020 20:27 >