Wycieczka do Berlina

12 i 13 grudnia uczniowie klas: IIIa, IVc, Va i VIc odwiedzili stolicę Niemiec, uczestnicząc w dwudniowej wycieczce do Berlina. Pierwszy dzień wycieczki przeznaczony był na zwiedzanie. W ciągu niedługiego pobytu udało się nam zobaczyć wiele ciekawych miejsc i zabytków. Najpierw obejrzeliśmy fragmenty Muru Berlińskiego, a na nim wiele ciekawych graffiti. Następnie, zwiedzając muzeum, poznaliśmy historię muru, który przez wiele lat dzielił mieszkańców Wschodniego i Zachodniego Berlina, uniemożliwiając im wszelkie kontakty. Kolejnym ciekawym obiektem była Brama Brandenburska, charakterystyczna i rozpoznawalna w całej Europie budowla, oraz pomnik poświęcony ofiarom Holokaustu. Szczególne wrażenie zrobił na nas budynek Reichstagu, czyli niemieckiego parlamentu, a także muzeum Pergamon, które słynie przede wszystkim ze zrekonstruowanego Ołtarza Pergamońskiego oraz z zabytków sztuki i architektury babilońskiej. Ostatnim i chyba najbardziej wyczekiwanym przez wszystkich uczestników wycieczki punktem tego dnia był Weihnachtsmarkt, czyli tradycyjny, bożonarodzeniowy targ w centrum Berlina. Jarmark wszystkich nas oczarował, a niezwykły klimat, oświetlone ulice, choinki i grające melodie pozwoliły poczuć atmosferę zbliżających się świąt. Drugiego dnia realizowaliśmy główny cel wyjazdu, a mianowicie pobyt na Tropikalnej Wyspie pod Berlinem. Jak sama nazwa wskazuje, panuje tam klimat tropikalny, jest bardzo ciepło i wilgotno. Jest to olbrzymich rozmiarów kopuła podzielona na strefy: Laguna, Morze Południowe, las tropikalny, Tropino, zjeżdżalnie. 6 godzin, które tam spędziliśmy minęło nam bardzo szybko, co świadczy o tym, że wspaniale się bawiliśmy. Z wycieczki wróciliśmy zmęczeni, ale pełni wrażeń. Wszyscy na pewno będziemy o niej długo pamiętać.

< Dodane przez szkola_admin dnia 20 grudnia 2013 9:35 >