Godło
Kontakt
Sportowa 9,62-700 Turek
tel/fax (63) 278 43 60
e-mail sp4turek@gazeta.pl

Wycieczka do Gniezna

9 grudnia uczniowie klas IIb, IIc i IIIa wybrali się na wycieczkę do Gniezna. Pierwszym punktem programu była wizyta w Muzeum Początków Państwa Polskiego, która okazała się doskonałą lekcją historii, przekazaną w ciekawy i niemal namacalny sposób. Interesujące wystawy ciekawych eksponatów, wzbogacone żywym obrazem prezentowanym w technice 3D zainteresowały dzieci. Atrakcją w muzeum były warsztaty garncarskie, podczas których dzieci zapoznały się z jednym z najstarszych rzemiosł i miały okazję samodzielnie wykonać postać anioła z gliny. W legendarnej stolicy państwa polskiego uczniowie zwiedzili również katedrę gnieźnieńską. Zbliżające się święta były też okazją do zwiedzenia fabryki bombek w Gnieźnie. Dzieci zapoznały się tam z etapami powstawania bombki. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał bombkę ze swoim imieniem. Dzieci, pełne wrażeń, bezpiecznie wróciły do domu.

< Dodane przez szkola_admin dnia 14 grudnia 2013 12:45 >