Wycieczka do Kłodawy – 2A i 3C

27 lutego uczniowie klasy 2a i 3c byli na wycieczce w Kłodawie, gdzie zwiedzili Kopalnię Soli. Po założeniu specjalnych kasków, które miały chronić głowy przed ewentualnymi zagrożeniami uczestnicy wycieczki zjechali windą 600 metrów pod ziemię z prędkością 6 m/s. Pod okiem przewodnika poruszali wyrobiskami korytarzowymi, słuchając ciekawych historii i legend. Zwiedzili Kaplicę św. Kingi – patronki górników, zobaczyli wiele figur z soli m.in.. figurkę Skarbnika. Widzieli komnatę Drakuli, ładunki wybuchowe, wózki pełne soli oraz maszyny używane w podziemnym górnictwie solnym. Poznali sposoby wydobywania soli, która może być biała, różowa, pomarańczowa, niebieska, zielona, fioletowa. Na zakończenie odwiedzających czekała miła niespodzianka, bowiem każdy z uczestników mógł zabrać na pamiątkę wizyty w kopalni – bryłkę barwnej soli.

< Dodane przez szkola dnia 2 marca 2020 17:47 >