Godło
Kontakt
Sportowa 9,62-700 Turek
tel/fax (63) 278 43 60
e-mail sp4turek@gazeta.pl

Wycieczka do Modlibogowic

We wtorek  8 października 2013 r. uczniowie klas pierwszych  ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Turku  wybrali się na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego ,,ZWIERZYNIEC” znajdującego się we wsi Modlibogowice. Celem wyjazdu była integracja dzieci, które od września rozpoczęły naukę. Po miłym powitaniu wszyscy udali się na teren gospodarstwa, gdzie mieli okazję poznać ciekawe gatunki zwierząt i ptaków. Dużą atrakcją były ogromne strusie afrykańskie, kucyki, świnki wietnamskie,  pawie, bażanty, króliki, szopy pracze, jeżozwierze, makaki, włochate jaki, lamy, kozy, jelenie oraz osły, z których jeden uparcie przechadzał się razem dziećmi po całym gospodarstwie. Uczestnicy wycieczki mieli także możliwość przejechać się bryczką, pojeździć na kucyku oraz spędzić czas na wesoło na placu zabaw, czy też w piaskownicy.
Na koniec uczniowie udali  się na ognisko przy którym piekli  kiełbaski. Po wspólnym posiłku i krótkim odpoczynku odbyły się konkurencje sportowe nagradzane pawimi piórami i jajkami strusi. Czas pobytu szybko minął, wszyscy trochę zmęczeni lecz zadowoleni wrócili do szkoły.

< Dodane przez szkola_admin dnia 14 października 2013 15:35 >