Wygrany turniej w Kaliszu

5 kwietnia uczennice naszej szkoły reprezentowały MKS MOS Turek podczas Ogólnopolskiego Turnieju Mini Piłki Siatkowej Dziewcząt, który rozegrano w Szkole Podstawowej nr 17 w Kaliszu. W kategorii „trójek” (klas piątych) dwa nasze zespoły zagrały w gronie piętnastu drużyn podzielonych na trzy grupy, gdzie rozgrywano jednego seta do 11 pkt. Dziewczyny w tej fazie zawodów poniosły po jednej porażce, to jednak nie przeszkodziło w uzyskaniu awansu do najlepszej szóstki turnieju. Pierwszy zespół w półfinale za przeciwniczki miał ubiegłoroczne Klubowe Mistrzynie Wielkopolski, zawodniczki UKS17 Kalisz I, z którymi po bardzo zaciętej i wyrównanej walce wygrał 2:1 w setach i awansował do ścisłego finału. Mniej szczęścia miał drugi skład, który również trafił na dziewczyny z UKS17 Kalisz III i po wygraniu pierwszego seta, w drugim musiał uznać wyższość rywalek. Trzeci decydujący set to prowadzenie naszych dziewczyn 5:3, by jednak w końcówce ulec 8:6 i zająć ostatecznie szóste miejsce. Finał to koncertowa gra dziewcząt MKS MOS Turek I i odniesione zwycięstwa nad drużynami z UKS17 Kalisz III i UKS Śmigiel po 2:0, co pozwoliło na końcowe zwycięstwo w całym turnieju. MKS MOS Turek I – Klaudia Jasiak, Nikola Jeske, Natalia Włodarczyk. MKS MOS Turek II – Aleksandra Kąpieliska, Michalina Chłodnicka, Majda Maja, Dagmara Skopińska (opiekun: Iwona Kustosz).

< Dodane przez szkola_admin dnia 10 kwietnia 2014 13:47 >