Zdrowe sałatki owocowe

Uczniowie naszej szkoły nie ustają w promowaniu zdrowego stylu życia. Dzieci z klasy Ib wiedzą jak smaczne i zdrowe są owoce z naszych sadów a także z dalekich tropików. Podczas przygotowywania w klasie „pstrokatych sałatek” uczniowie mieli okazję spotkać się z dietetyk panią Natalią Osińską, która przybliżyła dzieciom potrzebę i znaczenie spożywania owoców i warzyw. Dzieci dowiedziały się, że to zapotrzebowanie jest szczególnie ważne w okresie jesienno-zimowym. Pani dietetyk zapoznała ich z piramidą żywieniową i produktami tam znajdującymi się. Pokazała dzieciom, które produkty są zdrowe, a których należy unikać. Po krótkiej pogadance i wyczerpujących odpowiedziach na zadawane przez dzieci pytania, klasa przystąpiła do pracy. Uczniowie pod czujnym okiem wychowawczyni i pani dietetyk przygotowali wspaniałe sałatki owocowe, a później z wielkim apetytem rozpoczęli degustację.

< Dodane przez szkola_admin dnia 12 listopada 2014 16:50 >