Wykład i lekcja pokazowa rektora PWSZ w Koninie

17.02.2017 r. w Szkole Podstawowej nr 4 odbył się wykład i lekcja pokazowa rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie, prof. zw. dr hab. Mirosława Pawlaka. Uczestniczyli w nich zaproszeni nauczyciele języka angielskiego i niemieckiego z turkowskich szkół oraz w imieniu Burmistrza Miasta Turku, pan Jerzy Kurzawa, który objął to wydarzenie swoim patronatem.
Pan Mirosław Pawlak na początku przedstawił wykład dla zgromadzonych nauczycieli o tym, jak skutecznie nauczać gramatyki języka obcego. Podczas wykładu, omówił strategie i sposoby prezentacji gramatyki, metody poprawiania błędów i przedyskutował wiele aspektów nauczania języka obcego w Polsce.
Po krótkiej przerwie odbyła się lekcja pokazowa poprowadzona przez pana profesora z uczniami klasy szóstej. Prowadzący kładł największy nacisk na aspekt komunikacyjny w nauczania języka, zadając mnóstwo pytań i prowokując uczniów do używania języka w klasie. Lekcja sprawiła bardzo dużo przyjemności naszym szóstoklasistom, którzy na końcu nie chcieli wypuścić pana profesora z klasy. Chcielibyśmy serdecznie podziękować panu Mirosławowi Pawlakowi za przybycie do naszej szkoły i podzielenie się swoją wiedzą i doświadczeniem z uczniami i nauczycielami.

< Dodane przez szkola dnia 21 lutego 2017 15:49 >