Chemia i fizyka są super
Pod takim hasłem uczniowie klasy 8a : Kasia, Martyna, Natalia i Hubert pokazali, jak interesujące i zaskakujące są przedmioty przyrodnicze. Prowadzone zajęcia są kolejnymi z serii doświadczeń wykonanych przez starszych uczniów dla młodszych kolegów. Uczniowie klasy IIb i IId z dużym zaciekawieniem oglądali, słuchali wyjaśnień ósmoklasistów i pomagali wykonać eksperymenty z chemii i fizyki. Prowadzący zajęcia zaprezentowali doświadczenia, które wykonywali podczas praktycznych zajęć kółka eksperymentalnego ,,Młody naukowiec”. Ósmoklasiści przypomnieli sobie wiadomości i umiejętności nabyte podczas zajęć chemii i fizyki. Zmobilizowali się do samodzielnej pracy, współpracy w grupie i kreatywnego działania. Prowadzone zajęcia z pewnością są korzyścią zarówno dla starszych, jak i dla młodszych uczniów. Doświadczenia inspirują uczniów do odkrywania świata w niekonwencjonalny sposób, rozbudzają pasje do nauk przyrodniczych.








