Pasowanie na czytelnika
18 marca 2026 roku uczniowie klas pierwszych zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Spotkanie rozpoczęło się częścią oficjalną, podczas której pierwszoklasiści zostali pasowani wielką zakładką na czytelników przez pana Zbigniewa Zielińskiego – dyrektora szkoły. Następnie uczniowie złożyli uroczyste przyrzeczenie czytelnika biblioteki szkolnej.
Pan dyrektor pogratulował wszystkim nowo mianowanym czytelnikom i życzył im wspaniałych przygód w świecie książek. 📖✨
Po części oficjalnej uczniowie wraz z wychowawczyniami udali się do biblioteki, gdzie poznali regulamin, zasady wypożyczania oraz księgozbiór biblioteki.
Nasza szkoła od wielu lat bierze udział w projekcie „Mała książka – wielki człowiek”. W ramach kampanii społecznej dzieci otrzymały Wyprawkę Czytelniczą: książkę Justyny Bednarek „Wnuczka antykwariusza” oraz poradnik dla rodziców „Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem!”. Dodatkowo uczniowie dostali upominki przygotowane przez bibliotekę szkolną. 🎁
Wydarzenie zakończyło się pierwszym samodzielnym wypożyczeniem książki do domu. Od tej chwili pierwszoklasiści są stałymi bywalcami biblioteki szkolnej. 📚😊








