„Podarujmy Wiktorowu oddech”
Kolejny raz poruszył nas los innych. Tym razem chorego kolegi ze Szkoły Podstawowej w Malanowie Wiktora Bergandy, który zmaga się z poważną chorobą – Zespołem Ośrodkowej Hiperwentylacji. Wiktor oprócz lekarstw, wymaga dożywotniego wspomagania wentylacji podczas snu, a czasem w ciągu dnia, oraz stałej opieki lekarskiej. Istnieje możliwość, aby żył bez respiratora. Umożliwiłaby to skomplikowana operacja wszczepienia stymulatora przepony, która jest bardzo kosztowna i niestety nierefundowana. Uczniowie, ich rodzice i nauczyciele z naszej szkoły włączyli się w akcję zbierania funduszy, koniecznych do przeprowadzenia tej operacji . Udało się nam zebrać na rzecz Wiktora 2020 zł. Wiktor odwiedził z mamą naszą szkołę i osobiście podziękował za ten dar serca. W imieniu Wiktora i jego rodziców DZIĘKUJEMY! Jak zawsze swoją postawą i zaangażowaniem udowodniliście, że nie jest Wam obojętny los drugiego człowieka i potraficie się dzielić.








