Godło
Kontakt
Sportowa 9,62-700 Turek
tel/fax (63) 278 43 60
e-mail sp4turek@gazeta.pl

Ślubowanie klas pierwszych

9 października 2015r. odbyło się w naszej szkole ślubowanie klas pierwszych. Podekscytowani pierwszoklasiści, wraz z licznie przybyłymi rodzicami i dziadkami, zgromadzili się na pięknie udekorowanej sali gimnastycznej, gdzie powitała ich serdecznie Sara Buchali, przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego. Następnie głos zabrała dyrektor szkoły, pani Maria Kukulska. Życzyła pierwszakom sukcesów w nauce i sporcie i obiecała, że szkoła będzie ich wpierała we wszystkich działaniach, których się podejmą w czasie sześcioletniej nauki. Zapewniła również, że w czwórce znajdą odpowiednie warunki do wszechstronnego rozwoju, nie tylko do poszerzania wiedzy, ale także do rozwijania swoich pasji i zainteresowań. Ciepłe słowa skierowała też do uczniów pani Anna Szyper, przedstawiciel rodziny patrona. Życzyła im, by wzorując się na gen. Smorawińskim, wyrośli na mądrych i wrażliwych ludzi. Z kolei pan Tomasz Gatka- przedstawiciel rodziców klas pierwszych- podkreślił, że uczęszczał do czwórki i jest mile zaskoczony zmianami, które w niej nastąpiły. Stwierdził, że wchodząc do szkoły, czuje się jej niepowtarzalną, dającą poczucie bezpieczeństwa, atmosferę. Najważniejszym punktem uroczystości było oczywiście ślubowanie. Uczniowie z ogromnym wzruszeniem wypowiadali słowa: „Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię klasy i szkoły…”, a zgromadzeni na sali z nie mniejszym wzruszeniem ich słuchali(zapewne wielu z nich przypomniało sobie własne ślubowanie).Następnie każdy pierwszoklasista został pasowany na ucznia przez dyrektor szkoły Marię Kukulską i wicedyrektor Wiolettę Fibich. W tym momencie ważnym rekwizytem okazał się ogromny ołówek- dotknięcie nim symbolizowało przyjęcie do szkolnej społeczności. Rodzice podziękowali dyrekcji i wychowawcom za piękną uroczystość, wręczając im ananasowe „bukiety”. Złożono też kwiaty przed popiersiem Patrona. Po części artystycznej, w której pierwszaki mogły zaprezentować swoje umiejętności recytatorskie i taneczne, wszyscy udali się do klas na przygotowany przez rodziców poczęstunek.
Uroczystość dostarczyła uczniom wielu wrażeń i na pewno na długo pozostanie w ich pamięci.

< Dodane przez szkola dnia 11 października 2015 8:50 >