Ślubowanie klas pierwszych

Ślubowanie klas pierwszych to od lat niezwykłe wydarzenie w szkolnym kalendarzu imprez. W tym roku miało ono miejsce 10 października. Był to dzień długo wyczekiwany przez dzieci. Powodem, z pewnością była sama uroczystość, jak również niecodzienność stroju, który mieli przywdziać tego dnia najmłodsi uczniowie, czyli togi i birety. Podczas ceremonii pierwszoklasiści w obecności dyrektora szkoły, wychowawców, przybyłego na tę uroczystość burmistrza miasta Pana Jerzego Kurzawy oraz swoich najbliższych, złożyli ślubowanie na sztandar szkoły. Doniosłym momentem był akt pasowania na ucznia dokonany przez dyrektora Pana Zbigniewa Zielińskiego. Za przyjęcie ich do grona uczniów pierwszoklasiści podziękowali dyrektorowi wręczając mu wiązankę kwiatów. Kwiatami uhonorowali również burmistrza, który przekazał każdej z klas pierwszych prezenty w postaci cukierków i długopisów. Na zakończenie uroczystości, w części artystycznej pierwszaki zaprezentowały swoje talenty wokalne i recytatorskie, wzbudzając aplauz wśród zgromadzonej publiczności.
Po wykonaniu pamiątkowych zdjęć dzieci udały się do klas na poczęstunek przygotowany przez rodziców, gdzie wychowawczynie wręczyły im pamiątkowe dyplomy. Ślubowanie, jako pierwsza szkolna uroczystość było dla dzieci ważnym przeżyciem, napawającym ich dumą.

< Dodane przez szkola dnia 11 października 2024 21:55 >