Wizyta przedszkolaków
21 października naszą szkołę odwiedziły dzieci z Przedszkola Magiczna Chatka (grupa Kotki). Celem wizyty było zorganizowanie dla nich zajęć czytelniczych w bibliotece szkolnej oraz w klasie 3a. Pierwsza część wizyty realizowana była w bibliotece. Mali goście zapoznali się z wyglądem biblioteki oraz z zasadami jej funkcjonowania. Przedszkolaki dowiedziały się jak należy dbać o książki i jak można je wypożyczać. Spotkanie w bibliotece nie mogło się odbyć bez głośnego czytania. Dzieci wysłuchały bajki pt. „Proszę mnie przytulić”, a następnie wykonały zadanie czytelnicze. Mali goście odwiedzili też inne miejsca w naszej szkole: sekretariat, stołówkę, świetlicę oraz gabinet pana dyrektora, gdzie zostali miło przyjęci. Pan dyrektor opowiedział im o funkcjonowaniu szkoły, a na koniec poczęstował słodkim upominkiem. Kolejnym punktem wizyty było zaproszenie sześciolatków do klasy 3a. Dzieci zasiadły do szkolnych ławek, aby poczuć się jak uczniowie. W czasie zajęć starsi koledzy opowiadali przedszkolakom o swoich doświadczeniach ze szkoły, a następnie przeczytali opowiadanie pt. „Mój przyjaciel Kemushi” metodą kamishibai czyli teatrzyku książkowego. Wysłuchanie tekstu pozwoliło na wykonanie wspólnych prac plastycznych, które przedszkolaki zabrały ze sobą. Na koniec wizyty dzieci otrzymały zakładki do książek oraz słodki upominek. Nie mogło też zabraknąć pamiątkowego zdjęcia wszystkich uczestników spotkania.








