Wizyta w sądzie
17 maja klasa III c udała się na wycieczkę do Sądu Rejonowego w Turku. Podczas wizyty uczniowie zapoznali się z zasadami funkcjonowania tej instytucji. Zajęcia przeprowadził Prezes Sądu, Piotr Jasnowski, dzięki któremu dowiedzieliśmy się, na czym polega praca sędziego i pozostałych osób pracujących w sądzie. Atrakcją była możliwość wejścia w rolę adwokata, świadka czy sędziego, zasiadając przy tym na konkretnych miejscach w sali sądowej. Wycieczka była dla dzieci ciekawą formą zdobycia wiedzy i nowych doświadczeń. Wszyscy zgodnie wykazali chęć przestrzegania prawa poprzez kontrolowanie swoich czynów i zachowań.








