Wycieczka na Pomorze Zachodnie
W dniach od 15 do 17 maja uczniowie klas: 5c, 5d, 5a i 6a wybrali się wraz z opiekunami na wycieczkę nad Morze Bałtyckie. Tym razem zwiedzali przepiękne Pomorze Zachodnie.
Swą przygodę rozpoczęli od obejrzenia Kołobrzegu, a w nim Muzeum Oręża Polskiego oraz ORP Fala. Drugiego dnia pobytu uczestnicy wycieczki wraz z opiekunami pojechali do Świnoujścia, gdzie przekroczyli naszą zachodnią granicę i zwiedzali dwa niemieckie miasteczka: Heringsdorf i Ahlbeck. Wybrali się również na Wolin, gdzie zwiedzano skansen Słowian i Wikingów. Ostatniego dnia pobytu byli w Kamieniu Pomorskim, aby obejrzeć piękną katedrę, a później pojechali do Międzyzdrojów. Tam zwiedzano Muzeum Przyrodniczego Wolińskiego Parku Narodowego oraz Muzeum Figur Woskowych. Ostatnia atrakcją był spacer po promenadzie i molo.
Mimo iż pogoda nie rozpieszczała uczestników wycieczki, wszyscy wrócili do domu zadowoleni i pełni nowych wrażeń.








