Światowy Dzień Ziemi

Dni Ziemi obchodzone 22 kwietnia to czas, kiedy ludzie na całym świecie łączą siły, aby uświadomić wszystkim, że wspaniałe dary przyrody trzeba wykorzystywać mądrze – tak, aby starczyło ich dla przyszłych pokoleń. Musimy być przyjaciółmi przyrody – ekologami i dbać o środowisko. Takie też przesłanie dla swoich kolegów i koleżanek z klas I-III i przedszkolaków z Bajkowego Przedszkola przekazali uczniowie klasy Id w przedstawieniu teatralnym pt. „O przyrodę dbamy, bo wszyscy ją kochamy!”. Po przedstawieniu widzowie odpowiadali na ekologiczne pytania, po czym mali aktorzy wręczyli im Kodeks przyjaciela przyrody, który uczniowie zobowiązali się przestrzegać. Tradycyjnie już uczniowie klas I-III, aby zaakcentować swoją postawę wobec przyrody mieli w tym dniu na sobie ubrania w zielonym kolorze. Klasy IV-VI brały udział w Ogólnopolskim konkursie wiedzy na temat ekologii i ochrony środowiska – EKOTEST. Celem konkursu jest promowanie postaw ekologicznych wśród uczniów oraz zwiększenie ich świadomości wobec współczesnych zagrożeń środowiska naturalnego. W konkursie brało udział 41 uczniów naszej szkoły.

< Dodane przez szkola dnia 25 kwietnia 2016 23:05 >