WYCIECZKA DO GNIEZNA

Dnia 5 grudnia uczniowie z klasy 4a i 4c mieli okazję odwiedzić Muzeum Początków Państwa Polskiego oraz fabrykę bombek w Gnieźnie, co okazało się niezwykle interesującym i pouczającym doświadczeniem.
W muzeum uczniowie uczestniczyli w lekcji muzealnej, w czasie której dowiedzieli się, jak żyli ludzie 1000 lat temu. Mogli wziąć do ręki kopie przedmiotów z tamtych czasów i zastanowić się do czego służyły. Natomiast najbardziej fascynującym aspektem wizyty w fabryce bombek było obserwowanie procesu produkcyjnego. Uczestnicy wycieczki z bliska mogli przyjrzeć się różnym etapom tworzenia bombek, począwszy od formowania szkiełek po ich ozdabianie i pakowanie. Dowiedzieli się, jak wiele pracy i precyzji wymaga produkcja każdej pojedynczej bombki oraz jak różnorodne techniki są wykorzystywane do stworzenia bogactwa wzorów i kolorów. Podczas zwiedzania uczniowie mieli także okazję zadać wiele pytań, na które pracownicy chętnie odpowiadali, a na koniec własnoręcznie ozdabiali bombki. Wycieczka do fabryki bombek była nie tylko wyjątkowym przeżyciem, ale również cenną lekcją, która pozwoliła spojrzeć na pracę ludzi zaangażowanych w produkcję ozdób świątecznych z zupełnie nowej perspektywy.

< Dodane przez szkola dnia 5 grudnia 2023 23:02 >