1a w Castoramie

19 października 2016 r. klasa Ia z opiekunami wybrała się do Castoramy w Koninie. Uczniowie uczestniczyli tam w zajęciach warsztatowych z majsterkowania – składali skrzyneczki. Zanim rozpoczęli pracę, zostali zapoznani z zasadami bezpiecznego posługiwania się narzędziami: gwoździami, młotkiem. Pod opieką pracowników Castoramy, wychowawczyni i rodzica wykonywali przedmioty użytkowe. Łączyli za pomocą gwoździ drewniane elementy. Z ogromnym zapałem i wielkim zaangażowaniem pracowali, pomagając sobie wzajemnie. Każde dziecko wykonało własnoręcznie skrzynię i według własnego pomysłu ją pomalowało. Dzięki wspólnemu majsterkowaniu mogły rozbudzić i rozwijać swoje umiejętności manualne. Za wzorową pracę uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody.

< Dodane przez szkola dnia 20 października 2016 14:10 >