Idea rajdu jest nam bliska…

23 maja 2015 r. gościliśmy w naszej szkole uczestników II Rowerowego Rajdu Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Powitała ich dyrektor szkoły, pani Maria Kukulska. Podkreśliła, że idea rajdu – uczczenie pamięci ofiar zbrodni katyńskiej pochodzących z naszego rejonu – jest szczególnie bliska społeczności Szkoły Podstawowej nr 4 w Turku noszącej imię gen. M. M. Smorawińskiego, jednego z tysięcy oficerów zamordowanych w Katyniu.
Uczestnicy rajdu złożyli kwiaty i zapalili znicze przed popiersiem Generała i obejrzeli montaż słowno-muzyczny pt. „Requiem aeternam” przygotowany przez uczniów klas V-VI naszej szkoły. Następnie wyruszyli w stronę LO w Turku, które było kolejnym ważnym punktem na szlaku ich rajdu pamięci.

< Dodane przez szkola dnia 29 maja 2015 16:53 >