Aktywna tablica

Szkoła Podstawowa nr 4 w Turku po raz kolejny wzięła udział w programie „Aktywna tablica”. Program ma zapewnić specjalistyczny sprzęt i oprogramowanie do diagnozy i terapii uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.
Celem programu jest doposażenie i udoskonalenie technologii, stanowiącej wsparcie w realizacji kształcenia. Środki pozyskane z programu pomogą efektywniej diagnozować i rozpoznawać uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Laptopy zakupione w ramach środków pozyskanych z programu Aktywna Tablica pomogą nam udoskonalić proces kształcenia poprzez wykorzystywanie innowacyjnych rozwiązań. Pozwolą nam udoskonalić proces digitalizacji nauczania, który sukcesywnie wdrażamy w naszej placówce oraz jeszcze lepiej realizować założenia podstawy programowej związane z posługiwaniem się TIK w procesie kształcenia i uczenia się. Będą wspierały pracę nauczycieli poprzez możliwość wykorzystania różnorodnych konfiguracji przekazy treści dydaktycznych, co w konsekwencji wpłynie na efektywność uczenia się i zapamiętywania przez uczniów naszej szkoły.

< Dodane przez szkola dnia 20 września 2021 19:09 >