Bal szóstoklasistów za nami…

18 czerwca odbył się bal szóstoklasistów. W tym roku uczniowie bawili się w Restauracji Weselnej w Turku, pięknie z tej okazji udekorowanej. Uroczystość rozpoczęła wicedyrektor szkoły, pani Wioletta Fibich. Krótko przypomniała najważniejsze wydarzenia ze szkolnego życia szóstoklasistów, pogratulowała im dobrych wyników w nauce i życzyła dalszych sukcesów. Następnie głos zabrała przedstawicielka rodziców. W ciepłych słowach podziękowała nauczycielom za ich codzienny trud, cierpliwość i życzliwość wobec uczniów, a także za skuteczność ich działań, przekładającą się na sukcesy szkoły, zarówno dydaktyczne, jak i wychowawcze. Kolejnym punktem programu był polonez, nieco inny niż te, do których przywykliśmy. Przede wszystkim zaskakiwał bogaty układ taneczny opracowany przez p. Iwonę Kustosz. Uwagę licznie zgromadzonych widzów przyciągali też chłopcy w kapeluszach i czerwonych szelkach wyraźnie odcinających się od bieli ich koszul i czarnych sukienek dziewczynek. Taniec bardzo się wszystkim podobał i został nagrodzony gromkimi brawami, słychać było nawet prośby o bis. Po części oficjalnej przyszła pora na beztroską zabawę. Uczestniczyli w niej zarówno uczniowie, jak i nauczyciele oraz rodzice. Mimo upału wszyscy bawili się znakomicie, a parkiet ani na chwilę nie pustoszał. Po sześciu wspólnie spędzonych godzinach żegnano się z żalem, były nawet łzy, bo przecież takie spotkanie już się nie powtórzy… Na pewno jednak na bardzo długo pozostanie w pamięci jego uczestników.

< Dodane przez szkola dnia 21 czerwca 2016 19:28 >