Baw się z nami językami

W sobotę, 24 września 2016 roku, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w I Powiatowym Pikniku Językowym zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe i I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Turku. Celem imprezy było rozbudzenie zainteresowania językami obcymi, poznawanie krajów i ich kultur poprzez udział w licznych konkursach, przygotowanych przez nauczycieli języków obcych, a także wspólne spędzenie wolnego czasu. Do udziału zostały zaproszone szkoły podstawowe, które miały możliwość zaprezentować swoje umiejętności językowe. Uczniowie naszej szkoły wystąpili z bogatym programem artystycznym, młodsze dzieci z kółek tanecznych wykonały brawurowo tańce do znanych melodii, a utalentowani wokaliści śpiewali piosenki w języku angielskim i niemieckim. Ponadto wielu uczniów wzięło udział w konkursie plastycznym, zdobywając liczne nagrody. W klasach IV-VI: I miejsce – Hubert Maciejewski i Marcel Kuraszyk, II miejsce – Marika Borowiak, III miejsce – Martyna Mokrowiecka i Katarzyna Perlińska, w klasach I-III: I miejsce – Miłosz Wdowiński,  III – Michalina Greber, a wyróżnienia – Jakub Szmajda, Julia Łukasik, Piotr Seńko, Martyna Rębisz, Julia Bartosik. Dużym zaangażowaniem wykazali się nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej oraz nauczyciele języków obcych, którzy przygotowywali dzieci do pikniku językowego. Były to panie: J. Osińska, Aldona Wojtczak, Anna Haładyn, Nadia Chalecka, Karina Lament. Udział w pikniku był niezapomnianym przeżyciem dla jego uczestników i na pewno zachęcił do intensywnej nauki języków obcych.

< Dodane przez szkola dnia 26 września 2016 19:18 >