Bezpieczne wakacje

W ramach przygotowania dzieci do bezpiecznego spędzania wakacji 22 czerwca zorganizowano spotkania dla klas I-III i IV-VI z przedstawicielem policji mł. asp. Dorotą Grzelka, która przybliżyła w szerokim zakresie tematykę dotyczącą: wypadków z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego, bezpieczeństwa podczas wypoczynku nad wodą, bezpieczeństwa podczas przebywania w domu bez opieki dorosłych. Przestrzeżono również przed eksperymentowaniem z alkoholem, narkotykami, dopalaczami i innymi środkami uzależniającymi. Poinformowano także dzieci, jak bezpiecznie i mądrze korzystać z Internetu, aby nie paść ofiarą wirtualnych prześladowców i stosować zasadę „nie rób drugiemu, co Tobie niemiłe”. Dodatkowo klasy – IIIa i Vb udały się 21 czerwca do Państwowej Straży Pożarnej w Turku gdzie strażacy wspólnie z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Turku przeprowadzili pokaz ratownictwa medycznego w sytuacjach zagrożenia życia. Zwrócono również uwagę na bezpieczne korzystanie z ognisk pod nadzorem dorosłych, poruszono również temat zachowania bezpieczeństwa nad wodą.

< Dodane przez szkola dnia 23 czerwca 2016 9:02 >