Bezpiecznie podczas zimy

Nasza szkoła dba o to, aby uczniowie czuli się bezpiecznie i wiedzieli, jak postępować w sytuacjach trudnych, zagrażających życiu i zdrowiu. W związku  z tym w szkole realizowanych jest wiele programów i projektów mających na celu wypracowanie nawyków prawidłowego reagowania w sytuacjach niebezpiecznych. Już od pierwszej klasy uczniowie uczą się, jak bezpiecznie zachowywać się w szkole i poza nią, realizując ogólnopolski program ph. „Akademia Bezpiecznego Puchatka”. Zapraszani są prelegenci, którzy prowadzą pogadanki na temat bezpiecznego zachowania się w różnych sytuacjach. Dwukrotnie, bo 6 i 13 listopada 2015 r., członkowie Miejsko-Powiatowego Oddziału WOPR w Turku, pan Konrad Urbańczyk i pan Wojciech Szymański, przeprowadzili w klasach I-VI pogadanki na temat bezpiecznego zachowania się podczas zimy. Uczniowie zapoznali się z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa na akwenach otwartych oraz dowiedzieli się, jak udzielać pomocy innym osobom w przypadku załamania się lodu.

< Dodane przez szkola dnia 16 listopada 2015 21:49 >