Bezpiecznie w sieci

Każdego roku w lutym obchodzimy w naszej szkole Dzień Bezpiecznego Internetu. W związku z tym przez cały miesiąc podejmowane są działania promujące bezpieczne, kulturalne i efektywne korzystanie z tego coraz popularniejszego, nowoczesnego źródła wiedzy i łącznika ze światem. We wszystkich klasach przeprowadzono zajęcia profilaktyczne, których najważniejszym celem było uświadomienie uczniom zagrożeń czyhających w wirtualnym świecie. Dla uczniów klas 4-6 zorganizowano po raz drugi cieszące się dużym zainteresowaniem szkolne Mistrzostwa w Grach Edukacyjnych. Przystąpiono również do konkursu na wykonanie prezentacji multimedialnej ph.”W świecie bezpiecznego Internetu” ogłoszonego przez Bibliotekę Pedagogiczną w Koninie. Punktem kulminacyjnym działań była prelekcja psychologa z PPP w Turku, pana Włodzimierza Szuszwalaka, na temat bezpiecznego korzystania z portali internetowych. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas 4-6. Mieli oni także okazję obejrzeć inscenizację profilaktyczną przygotowaną przez klasy 6a i 6b. Młodzi artyści doskonale ukazali problem uzależnienia od komputera i Internetu oraz wskazali skuteczne sposoby zwalczania złych nawyków prowadzących do tego uzależnienia.
Mamy nadzieję, że podjęte działania przyczynią się do dokonywania przez naszych uczniów właściwych wyborów zachowań w sieci oraz że będą oni rozsądnie i z umiarem korzystać z Internetu, nie rezygnując z innych, równie ciekawych sposobów spędzania czasu wolnego.

< Dodane przez szkola dnia 19 lutego 2016 18:04 >