Braliśmy udział w obchodach 675- lecia miasta Turku

25 kwietnia 2016 r. społeczność Szkoły Podstawowej nr 4 uczestniczyła w obchodach 675-lecia naszego miasta, które odbyły się w parku miejskim im. Żerminy Składkowskiej. Udział w nich wzięli nauczyciele, uczniowie i rodzice. Przygotowania do tego wydarzenia rozpoczęły się o wiele wcześniej, gdyż wymagały zebrania potrzebnych materiałów, wykonania prac, zorganizowania strojów itp. Wszyscy aktywnie włączyli się do pracy, aby zaproponować na swoim stoisku ciekawe oferty. I tak się stało, każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Uczniowie klas IV-VI wykonali albumy przedstawiające „Turek dawniej i dziś”. To właśnie przy nich najczęściej zatrzymywali się starsi mieszkańcy Turku. Duże zainteresowanie budziła także tablica przedstawiająca Cyfrową Dziecięcą Encyklopedię Wielkopolan, a na niej postacie znane z życia naszego miasta. Wzrok przyciągała także wystawa prac plastycznych wykonanych przez naszych uczniów a przedstawiająca najpiękniejsze zakątki miasta Turku. Nie zapomnieliśmy też o najmłodszych. Dzieci mogły wykonać wspólną kolorowankę, układać puzzle, wszystko tematycznie związane z Turkiem. Największym zainteresowaniem cieszyły się panie malujące twarze. Wokół nich gromadziło się najwięcej dzieci. W tym czasie nasi uczniowie prezentowali swój program artystyczny. Wcześniej wzięliśmy udział w barwnym korowodzie. Naszą szkołę poprowadzili żacy, za nimi podążyły dzieci przebrane w średniowieczne stroje. Nie zabrakło nas także w Biegu Turku, do którego dołączyli nauczyciele naszej szkoły. Była to dla wszystkich wyjątkowa niedziela, która na długo pozostanie w pamięci.

< Dodane przez szkola dnia 27 kwietnia 2016 18:33 >