Byliśmy w Kotlinie Kłodzkiej…

28 maja uczniowie klas IVc, Va, Vb i VIb wyruszyli na trzydniową wycieczkę do Kotliny Kłodzkiej. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie kopalni złota w Złotym Stoku. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali historii wydobycia tego cennego kruszcu, spotkali się z Alchemikiem i jego pomocnikiem Szczurkiem, a po przejściu kilku podziemnych korytarzy wyjechali kolejką na powierzchnię ziemi. Miłą niespodzianką okazało się zakwaterowanie w pięknej willi Sandra, w Stroniu Śląskim, miejscowości położonej u podnóża Śnieżnika. Mimo, że drugi dzień przywitał uczestników deszczową pogodą udało się zrealizować kolejny punkt programu – wycieczkę do Aderspach w Czechach, gdzie mogli podziwiać oryginalne formy skalne. Równie atrakcyjny był trzeci dzień turystycznej wyprawy, w którym dzieci wędrowały szlakiem krasnali, a swoją wizytę we Wrocławiu zakończyły pobytem w Aquaparku. Na uśmiechniętych i pełnych wrażeń wycieczkowiczów czekali przed szkołą stęsknieni rodzice.

< Dodane przez szkola_admin dnia 2 czerwca 2014 19:00 >