„Czerwieńcie, zieleńcie się słowa…”

Miesiąc marzec przyniósł wiele recytatorskich emocji. Rozpoczął je szkolny etap konkursu, do którego przystąpiło 11 uczennic z klas IV-VI. Recytowały one wiersze znanych współczesnych poetów. 9 marca w Miejskim Domu Kultury w Turku odbyły się Eliminacje Gminne Konkursu Recytatorskiego „Czerwieńcie, zieleńcie się słowa…”. Wzięły w nim udział laureatki szkolnego etapu konkursu, trzy uczennice klas czwartych: Anna Ziętek i Aleksandra Gromada z klasy IVb oraz Nikola Zając z klasy IVc. Klasy I-III reprezentowały: Rębisz Martyna i Nikola Kowalska z klasy IIb oraz Natalia Strzykała z klasy Id. Wśród grona laureatów znalazła się uczennica naszej szkoły, Nikola Zając, która 17 marca 2016 roku zaprezentowała swoje recytatorskie umiejętności na Eliminacjach Rejonowych. Występ zakończył się sukcesem Nikoli, która znalazła się w gronie nagrodzonych. Uczennica recytowała wiersz Kaliny Jerzykowskiej pt. „Zakochana sowa”. Finał Konkursu Recytatorskiego „Czerwieńcie, zieleńcie się słowa…” odbędzie się 6 kwietnia 2016 roku w Strzałkowie. Życzymy Nikoli powodzenia i dalszych sukcesów!

< Dodane przez szkola dnia 14 marca 2016 16:54 >