Czy bakterie mogą być pożyteczne dla człowieka ?

2 lutego uczniowie klasy 3c odwiedzili wytwórnię probiotyków w Bratuszynie ProBiotics Polska. Właściciele firmy serdecznie powitali młodych gości, obdarowując ich ekologicznymi owocami. Podczas zajęć dotyczących mikroorganizmów dzieci dowiedziały się, że nie wszystkie bakterie są szkodliwe, a te „dobre bakterie”, zwane probiotykami, odgrywają kluczową rolę w naszym zdrowiu i funkcjonowaniu organizmu. Dzieci aktywnie brały udział w zajęciach. Kolorowały powiększone rysunki „dobrych bakterii”. Na zakończenie zwiedziły wytwórnię probiotyków. Dziękujemy pani Magdalenie Górskiej za poświęcony czas oraz fascynujące zajęcia, które uświadomiły nam rolę pożytecznych mikroorganizmów w glebie, rolnictwie i życiu człowieka. Dodatkowo, dzięki wizycie dowiedzieliśmy się, że firma ProBiotics Polska wytwarza mikroorganizmy probiotyczne, stanowiące alternatywę dla toksycznych substancji chemicznych.

< Dodane przez szkola dnia 6 lutego 2024 18:28 >