Czytamy najmłodszym

W tym roku szkolnym w naszej szkole realizowany jest Ogólnopolski Program Edukacyjny CEO „PoczytajMY”. W ramach programu w szkole powstał Klub Czytelniczy, do którego należą uczniowie starszych klas. Przygotowują oni regularne spotkania czytelnicze dla przedszkolaków i najmłodszych oddziałów w szkole. Wspólne czytanie to nie wszystko! Po lekturze razem z przedszkolakami będą się bawić, rysować, tańczyć, śpiewać, przygotowywać inscenizację, a także uczyć się. Pierwsze zajęcia odbyły w Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania. Wtedy to przedszkolaki odwiedziły bibliotekę i wysłuchały głośnego czytania książki „Pilot i ja”. Na dzisiejszych zajęciach uczennice przebrane w postaci bajkowe odwiedziły przedszkolaków, by poznać ich zainteresowania czytelnicze oraz zaprezentować specjalnie dla nich przegotowane książki. Maluchy wysłuchały też wiersza Jana Brzechwy „Grzyby”. Wspólne zajęcia są korzystne zarówno dla starszych, ponieważ umożliwiają im powrót do lektur z dzieciństwa, jak i dla młodszych, którzy na pewno zainteresują się czytelnictwem. Jest to także okazja do integracji społeczności szkolnej.

< Dodane przez szkola dnia 6 października 2016 16:47 >