Dwukrotny uczestnik Igrzysk Zimowych – na wyciągnięcie ręki.

Swoje wiadomości o Igrzyskach Olimpijskich mogli uzupełnić w bardzo ciekawy sposób uczniowie z klasy IIb zapraszając na zajęcia pana Tomasza Gatkę, który był dwukrotnym uczestnikiem Zimowych Igrzysk Olimpijskich w czwórkach bobslejowych. Jednak nie od początku kariery sportowej pan Tomasz interesował się bobslejami. Jego pierwszym ulubionym sportem była lekkoatletyka, biegi indywidualne i w sztafetach oraz skok w dal, gdzie wielokrotnie zdobywał Mistrzostwa Polski. Gość przyniósł na spotkanie z uczniami bezcenne pamiątki z tamtych lat, między innymi: kask, rękawiczki, buty, ochraniacze, które były mu niezbędne do startu w bobslejach. Pan Tomasz był czwartym zawodnikiem z drużyny, którego rola polegała na wyhamowywaniu bobsleja na mecie. Olimpijczyk przyniósł nagrane filmy ze startu w Nagano 1998 rok i Salt Lake City 2002 rok, dzięki którym mogliśmy po wielu latach oglądać wspaniałe występy naszego gościa. Ze wzruszeniem wspominał swoją pierwszą koszulkę z białym orłem na piersi, mówił o szacunku i dumie jaka mu wtedy towarzyszyła. Zachęcał uczniów do pracy, ćwiczeń, wytrwałości, wiary we własne siły i żeby nigdy się nie poddawali gdy na ich drodze staną niepowodzenia, bo jak stwierdził ciężka praca zawsze przynosi rezultaty.

< Dodane przez szkola dnia 25 maja 2016 14:48 >