Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci

Od wielu lat pluszowe misie towarzyszą dzieciom na całym świece, dodają im otuchy, pocieszają, łagodzą lęk przed samotnością. 25 listopada obchodzony jest na całym świecie Światowy Dzień Pluszowego Misia. Biblioteka naszej szkoły włączyła się w to święto. Z tej okazji ogłoszony został konkurs rysunkowy dla klas II ph. „ Mój ukochany miś”. W bibliotece przygotowano wystawę książek pt. „Misiowa biblioteczka” o misiach pluszowych i prawdziwych niedźwiadkach. Tego dnia uczniowie wszystkich klas przynieśli do szkoły swoje pluszowe przytulanki, które były miłymi gośćmi, stworzyły sympatyczny nastrój i bardzo przyjemną atmosferę. Najmłodsi uczniowie szkoły oraz przedszkolaki z Przedszkola nr 3 zostali zaproszeni, razem ze swoimi misiami, na spotkanie zatytułowane „Wszystkie misie nasze są”. Zapoznali się z historią pluszowego misia, obejrzeli krótką inscenizację w wykonaniu uczennic Klubu Europejskiego pt.”Łakomy miś”. Były również gry i zabawy związane z misiami oraz w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” głośne czytanie opowiadań o misiach. Impreza czytelnicza, której głównymi bohaterami były misie potwierdziła fakt, że mino coraz nowocześniejszych zabawek, moda na pluszowego misia nie przemija.

< Dodane przez szkola dnia 27 listopada 2015 13:19 >