Dzień Bezpiecznego Internetu

10 lutego 2015 r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu, który nazwany był Szkolnym Dniem TIK. Tegoroczne hasło „Razem tworzymy lepszy Internet” miało zwrócić uwagę na to, że każdy internauta może przyczynić się do tego, aby Internet był miejscem bezpiecznym i pozytywnym. Do obchodów uczniowie przygotowywali się już wcześniej wykonując plakaty uwzględniające 10 zasad bezpiecznego korzystania z Internetu. We wszystkich klasach prowadzone były zajęcia profilaktyczne, których celem było uświadomienie dzieciom problemu zagrożeń czyhających w wirtualnym świecie. Przyprowadzono również konkurs na prezentację multimedialną dla klas V i VI ph. „Bezpiecznie w Internecie”. I miejsce zdobyła Martyna Kolańska z kl. VIa, II miejsce Aleksandra Kąpielska kl. VIc, III miejsce Julia Jasnowska kl. Vb. W tym dniu na holu szkolnym umieszczono gazetkę tematyczną a korytarze oplakatowane były pracami uczniów. Do szkolnej akcji propagującej bezpieczeństwo w Internecie w tym roku włączyła się Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Turku. Pan dyrektor – Włodzimierz Szuszwalak a jednocześnie psycholog tej placówki przeprowadzili prelekcję dla klas IV-V na temat pozytywnych i negatywnych aspektów wykorzystywania Internetu. Uczniowie podczas spotkania chętnie zadawali pytania i dzielili się doświadczeniami. Prelekcja poprzedzona została scenką profilaktyczną przygotowaną przez uczennice z klubu europejskiego, która pokazywała skutki niewłaściwego korzystania z portali społecznościowych oraz zagrożenia jakie niesie za sobą Internet. W ramach DBI w szkole zorganizowano I Szkolne Mistrzostwa w grach edukacyjnych dla klas VI-VI, których celem była popularyzacja użycia technologii TIK w codziennej nauce. Uczniowie zmagali się z trzema grami edukacyjnymi dostępnymi na komercyjnych stronach internetowych. I miejsce zdobyła Martyna Mokrowiecka z kl. IVa, II miejsce Agata Straszewska z kl. VIa, III miejsce Miłosz Łukasik kl. Vb, IV miejsce Przemysław Kosobudzki kl. Va.
Dzięki podejmowanym działaniom uczniowie naszej szkoły wiedzą jak bezpiecznie, kulturalnie i efektywnie korzystać z Internetu.

< Dodane przez szkola_admin dnia 12 lutego 2015 20:36 >