Dzień Dziecka

Wszyscy uczniowie, którzy 1 czerwca przyszli do szkoły, uczestniczyli w innych niż zwykle zajęciach szkolnych. W tym dniu w naszej szkole, jak co roku, zorganizowany został Dzień Dziecka, który przebiegał w formie rywalizacji sportowej. W klasach I-III impreza rozpoczęła się od obejrzenia przez wszystkich uczniów inscenizacji pt. „BOHATEROWIE EUROPEJSKICH BAJEK Z WIZYTĄ U PANA KLEKSA”. Przedstawienie zostało przygotowane przez Szkolne Koło Europejskie i Szkolne Koło Regionalne. Po przedstawieniu wszystkie dzieci otrzymały przepyszne lody , ufundowane przez Radę Rodziców. Następnie niektóre klasy wybrały się wraz z wychowawcami poza teren szkoły, np. na pizzę czy też do parku. Część klas postawiła na sport, gry i zabawy ruchowe. Z uśmiechem na twarzy i przy dźwiękach muzyki udaliśmy się na boisko szkolne i rozpoczęliśmy konkurencje sportowe. Każdy mógł znaleźć dla siebie coś interesującego. W klasach młodszych przeprowadzono następujące rozgrywki; rzuty do kosza oraz woreczkami do celu, skoki przez skrzynię, bieg „kelnerów”, slalom z jajkiem, hula hop, skakanki, malowanie z zamkniętymi oczami. Dzieci miały też możliwość „dekorowania” boiska kolorowymi kredami. Atrakcją dla najmłodszych było również malowanie twarzy. Uczniowie klas IV-VI rywalizowali w następujących konkurencjach sprawnościowych, zdobywając punkty: „Odbijanie piłeczki tenisowej”, „Strzał piłką do bramki”, „Przeskoki przez skakankę”, „Rzuty hula-hopem”, „Waga Pudziana”, „Rzutki”, „Marsz na szczudłach”, „Mega slalom piłkarski”, „Tor rowerowy”. Wszystkie dzieci wyróżniało duże zaangażowanie w poszczególnych konkurencjach i chęć zdobycia jak najlepszego miejsca. Należy podkreślić, że przestrzegane były wszystkie zasady sportowej rywalizacji. Najlepsi w poszczególnych konkurencjach otrzymali z rąk pani Dyrektor pamiątkowe dyplomy. Uczennice klasy VIB zaprezentowały swoje układy taneczne do wybranej muzyki i zachęcały wszystkich do wspólnego tańca. Uczestnicy festynu mieli również okazję zapoznać się z jedną najnowszych form taneczno-ruchowych,którą zaprezentowały uczennice klasy VB, jaką jest Zumba. Jej niesamowita energia i charyzma dała odczuć się już na samym wstępie co zmobilizowało ogromną liczbę dzieci do aktywności i świetnej zabawy. Radość na twarzach oraz pozytywna energia towarzyszyły dzieciom i nauczycielom przez cały czas. Dzień Dziecka był źródłem niezatartych przeżyć i gwarancją przyjemnie spędzonego czasu.

< Dodane przez szkola dnia 2 czerwca 2016 7:24 >