Godło
Kontakt
Sportowa 9,62-700 Turek
tel/fax (63) 278 43 60
e-mail sp4turek@gazeta.pl

Dzień Edukacji Narodowej

W piątek, 11 października 2013 roku, w naszej szkole, odbyła się uroczystość z okazji Dnia Nauczyciela.
Dzień Edukacji Narodowej to święto polskiej szkoły, święto nauczycieli, którzy towarzyszą uczniom od najmłodszych lat, ucząc ich pisania pierwszych literek, miłości do człowieka i otaczającego świata. Zgromadzeni nauczyciele, uczniowie oraz goście wysłuchali przemówienia pani dyrektor Marii Kukulskiej, która życzyła wszystkim nauczycielom zdrowia, sukcesów osobistych i zawodowych oraz wytrwałości i zadowolenia z pracy. W tym wyjątkowym dniu grono pedagogiczne i przybyli goście zostali zaproszeni do obejrzenia występów artystycznych wykonanych przez uczniów naszej szkoły, którzy recytowali wiersze, śpiewali piosenki oraz przedstawili pełną humoru inscenizację. Apel urozmaicił występ uczniów z Koła Języka Angielskiego, którzy wykonali piosenki w języku angielskim. Największym zainteresowaniem cieszył się jednak taniec „Gangnam Style” w wykonaniu dziewczyn z Koła Tanecznego. Wspaniałą niespodziankę zrobiły nam przedszkolaki z „Bajkowego Przedszkola” z grupy VII, które zaprezentowały swoje zdolności artystyczne pod kierunkiem pani Jolanty Płóciennik i pani Karoliny Arent. Na zakończenie uczniowie wręczyli kwiaty pani dyrektor Marii Kukulskiej i pani wicedyrektor Wioletcie Fibich w podziękowaniu za trud włożony w ich kształcenie i wychowanie. Ogromną niespodzianką były wykonane przez uczniów przepiękne laurki z życzeniami wszelkiej pomyślności, satysfakcji z wykonywanej pracy, radości każdego dnia oraz szczęścia w życiu osobistym.
Program artystyczny przygotowały dzieci z klasy III, V i VI pod kierunkiem Sylwii Grzelak i Kariny Lament. Apel odbył się w sali gimnastycznej, pięknie udekorowanej przez Ewę Muszyńska i Bogumiłę Plutę.

< Dodane przez szkola_admin dnia 15 października 2013 17:54 >