Dzień Ziemi

22 kwietnia obchodzony był Światowy Dzień Ziemi pod hasłem „Planeta kontra plastik”. Jak co roku, uczniowie naszej szkoły włączyli się w obchody tego święta, organizując Zielono-Niebieski Dzień w Szkole, podczas którego każdy uczeń ubrał coś zielonego lub niebieskiego, nawiązując do kolorów Ziemi. Klasy 1-3 podczas przerw rozwiązywały quizy i łamigłówki, za które zbierały kolorowe znaczki. Klasy starsze poznały historię obchodów tego dnia, rozwiązywały krzyżówki, łamigłówki oraz tworzyły mapy myśli. Dowiedziały się również co dzieje się z plastikiem, który wyrzucamy do kosza. Wszystkie działania podjęte w tym dniu miały na celu uświadomić uczniom jak plastik wpływa na naszą planetę i co możemy zrobić, żeby jej pomóc.

< Dodane przez szkola dnia 25 kwietnia 2024 22:20 >