Eliminacje gminne turnieju „Młodzież Zapobiega Pożarom”

Dnia 20 stycznia w Ochotniczej Straży Pożarnej w Turku odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Turniej skupia młodych ludzi zainteresowanych tematyką pożarnictwa i szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Celem tego Turnieju nie jest rywalizacja o największe „trofea”, lecz przede wszystkim pogłębianie swojej wiedzy w zakresie ochrony przeciwpożarowej, ratownictwa, ochrony ludności i ekologii, które pomagają poznawać przyczyny oraz skutki powstawania zagrożeń a tym samym im przeciwdziałać. Uczestnicy pisali test wyboru który sprawdzało trzyosobowe jury. Naszą szkole reprezentowały Natalia Lamet oraz Sarach Buchali, zajmując 3 i 4 miejsce.
Tego dnia odbyło się także rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Zapobiegamy pożarom”. W kategorii klas IV-VI – I miejsce zajęła Katarzyna Perlińska, III miejsce Hubert Maciejewski – uczniowie klasy Va. W klasach I-III laureatami zostali: I miejsce Karolina Woźniak, II miejsce Sergiusz Kowalski, III miejsce Nina Gatka. Prace: Katarzyny Perlińskiej, Karoliny Woźniak i Sergiusza Kowalskiego zakwalifikowane zostały do etapu wojewódzkiego.

< Dodane przez szkola dnia 25 stycznia 2016 16:47 >