Eliminacje Turnieju Wiedzy o Ruchu Drogowym

14 kwietnia w parku miejskim odbyły się miejskie eliminacje Turnieju Wiedzy o Ruchu Drogowym – część praktyczna.
Naszą szkołę reprezentowało 7 uczniów, podzielonych na dwie kategorie wiekowe. Zaliczenie polegało na jeździe po miasteczku ruchu drogowego zgodnie z przepisami przez 7 minut i uzyskaniu jak najmniejszej ilości punktów karnych. Obowiązkowe pozycje to: przejścia dla pieszych, ruch okrężny, ósemka.
W dniu 17 kwietnia 2024r. w Szkole Podstawowej nr 5 w Turku odbyły się eliminacje miejskie Turnieju wiedzy BRD – część teoretyczna. Uczniowie rozwiązywali dwa testy wiedzowe: pierwszy ze znajomości przepisów dotyczących ruchu pieszych i rowerzystów, drugi test to zasady ruchu na skrzyżowaniach. Następnie jury podsumowało wyniki części pierwszej – Miasteczko Ruchu Drogowego i części drugiej.
Dyrektor SP nr 5 w Turku – pani Zdzisława Kośla wręczyła dyplomy dla szkół oraz podziękowania dla wszystkich uczestników turnieju.

< Dodane przez szkola dnia 18 kwietnia 2024 22:08 >