Europa to My!

Pod takim hasłem odbyły się 20 maja obchody Dnia Europejczyka w naszej szkole. Uczniowie klasy 3b pod kierunkiem p. Kariny Lament, n-lki j. angielskiego wystąpiły w przedstawieniu „The Ring of Albion” (Pierścień króla), natomiast uczniowie dwujęzycznej klasy 5b pod kierunkiem p. Emilii Szymaniak-Majda, n-lki j. niemieckiego przedstawili nieco nowocześniejszą wersję znanego dobrze wszystkim „Kopciuszka”(Aschenputtel). Wszyscy aktorzy od dłuższego czasu przygotowywali się do występu, by jak najlepiej zaprezentować swoje językowe umiejętności zebranej na sali gimnastycznej publiczności. Prowadząca uroczystość Kinga Piskuła wyjaśniła wszystkim  motto Unii Europejskiej „Zjednoczeni w różnorodności” – w  j. angielskim „United in diversity”, w niemieckim „In Vielfalt geeint”, którego po raz pierwszy użyto w 2000 r. Głos zabrała również pani w-ce dyrektor Wioletta Fibich, podkreślając jak ważna w dzisiejszych czasach jest nauka języków obcych i jak szerokie perspektywy na przyszłość zapewnia uczącym się ich.

< Dodane przez szkola dnia 22 maja 2015 23:08 >