Finaliści konkursów wojewódzkich z języka polskiego i matematyki

7 stycznia 2016 roku w Szkole Podstawowej nr 5 w Turku odbył się etap rejonowy Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego, w którym wzięło udział sześcioro uczniów z naszej szkoły: Julia Jasnowska, Maciej Kmieciak, Kinga Piskuła i Aleksandra Ziętek z klasy VI b oraz Natalia Lament i Sara Buchali z klasy VI c . Uczniowie rozwiązywali test, który składał się z różnych typów zadań otwartych i zamkniętych. Udzielali odpowiedzi, wykorzystując swoje doświadczenia czytelnicze wynikające m.in. z przeczytanych lektur konkursowych. Samodzielnie redagowali dłuższą wypowiedź pisemną. Wszyscy uczestnicy dobrze wypadli na tym etapie konkursu, ale sukces odniosła uczennica klasy VI b, Julia Jasnowska, która zakwalifikowała się do ostatniego etapu konkursu w Poznaniu.
Dwóch uczniów naszej szkoły – Mikołaj Antczak (kl. VIb) i Szymon Mielczarek (kl. VIb) – uczestniczyło w etapie rejonowym Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego, który odbył się 8 stycznia w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnego nr 9 w Koninie. Rozwiązywany test wymagał wysokiego poziomu wiedzy i umiejętności matematycznych. Do finału wojewódzkiego zakwalifikował się z bardzo dobrym wynikiem Mikołaj Antczak.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w polonistycznych i matematycznych zmaganiach.

< Dodane przez szkola dnia 16 stycznia 2016 19:03 >