SP 4 w Rajdzie Krajoznawczo-Historycznym

Dyrekcja i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 4 po raz kolejny włączyli się w działania PTTK i wzięli udział w poglądowej lekcji historii miasta Turku. I Rajd Krajoznawczo-Historyczny miał miejsce 25 września 2016 r. Szkołę reprezentowały 2 zespoły dzieci: Białe Orły i Tury z Czwórki, które zajęły I i II miejsce w grupowym współzawodnictwie. Za pokonanie trasy i zdobycie maksymalnej ilości punktów w teście – questingu, dzieci otrzymały puchary i symboliczny medal. Uczniowie docierali do poszczególnych miejsc rozwiązując zagadki i udzielając trafnych odpowiedzi. Dużym wsparciem dla PTTK okazała się praca nauczycieli SP4, którzy zaangażowali się w organizację rajdu. Niedzielna impreza o dużych walorach historycznych i przyrodniczych spełniła swoje zadanie dydaktyczne, ale również integracyjne. Na wszystkich uczestników czekała niespodzianka w Nadleśnictwie Turek, wspólne grillowanie i zabawy grupowe.

< Dodane przez szkola dnia 27 września 2016 16:40 >