II Międzyszkolny Konkurs Piosenki ,,English in Songs’’

w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Słodkowie

Dnia 23 kwietnia 2023r. odbył się II Międzyszkolny Konkurs Piosenki ,,English in Songs’’
w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Słodkowie. Uczniowie wykonywali piosenki
w języku angielskim prezentując umiejętności wokalne oraz językowe. W konkursie startowało 9 szkół z miasta i gminy Turek. Uczestnicy konkursu reprezentowali wszystkie szkoły podstawowe w Turku oraz szkoły gminy Turek z Chlebowa, Turkowic, Cisewa, Kaczek Średnich i ze Słodkowa – gospodarza konkursu. Jury konkursowe obradowało w składzie: Dorota Wysz – anglistka, przedstawicielka wydawnictwa językowego Macmillan Polska oraz Paweł Siwiński – muzyk, Dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Turku.
Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych.
W kategorii klas I-III naszą szkołę reprezentowała Karolina Bocian z klasy 3b, która bardzo ładnie zaśpiewała piosenkę w języku angielskim zdobywając III miejsce. Uczennicę przygotowywał Paweł Grzelak.
Natomiast w kategorii klas IV-VIII naszą szkołę reprezentowała Daria Sałop z klasy 7c, która także bardzo dobrze wykonała swój utwór zdobywając II miejsce. Uczennicę przygotowywała Ewa Rosiak.
Naszym uczennicom gratulujemy występu i osiągnięcia wspaniałych miejsc w konkursie!

< Dodane przez szkola dnia 26 kwietnia 2024 17:26 >