IIIb w Mleczarni w Turku

5 maja uczniowie klasy IIIb pod opieką wychowawczyni uczestniczyli w wycieczce do Mleczarni w Turku. Najpierw w sali konferencyjnej poznali historię powstania zakładu, oglądali folie i opakowania do serów oraz pudełka do których się je wkłada. Następnie obejrzeli cykl produkcyjny sera , od skupu mleka do wyprodukowania serka pleśniowego. Mieli okazję poznać strój, który zakłada się, wchodząc na halę produkcyjną. Po prezentacji odbyła się degustacja serów pleśniowych. Później, po założeniu odpowiednich strojów ochronnych, uczniowie obserwowali pracę niektórych urządzeń produkujących ser, m. in. urządzenie do mieszania mleka i odciągania serwatki, czy ogromnego noża do rozdrabniania zbitego w grudę mleka. Wycieczka wzbogaciła uczniów o nowe doświadczenia oraz dostarczyła wielu wrażeń.

< Dodane przez szkola dnia 11 maja 2016 20:49 >