Godło
Kontakt
Sportowa 9,62-700 Turek
tel/fax (63) 278 43 60
e-mail sp4turek@gazeta.pl

Klasa 1A i 2C w sali edukacyjnej OGNIK

Podczas słonecznego, wrześniowego dnia uczniowie klas 1A i 2C wraz z wychowawcami udali się na spacer do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Turku. Na początku mieliśmy okazję zobaczyć z bliska wozy strażackie, nowoczesny sprzęt i całe wyposażenie, które jest potrzebne by nieść pomoc. Następnie przyszedł czas na zdobycie wiedzy i umiejętności w sali edukacyjnej „Ognik”. Dzieci mogły tam przebrać się w strój prawdziwych strażaków. Prowadzący zajęcia ciekawie opowiadał i demonstrował w specjalnie przygotowanych kącikach jak należy się zachować i radzić sobie w sytuacjach zagrożenia. Dzieci zobaczyły na własne oczy jak rozprzestrzenia się dym w realnych warunkach pożaru, jak działają czujniki dymu i czadu. Ponadto uczniowie dzięki tym zajęciom dowiedzieli się, jak wezwać pomoc, jakie informacje podać strażakowi. Odbyły się również ćwiczenia w udzielaniu pierwszej pomocy. Jednak największym zainteresowaniem cieszył się wóz strażacki z sygnalizacją świetlną. Na koniec dzieci otrzymały na pamiątkę dyplom za udział w zajęciach w Sali Edukacyjnej OGNIK.

< Dodane przez szkola dnia 14 września 2021 8:54 >