„Kobiety w Powstaniu Warszawskim”

Uczniowie klas I-VI zwiedzali wystawę zorganizowaną w MDK w Turku ph. „Kobiety w Powstaniu Warszawskim”. To kolejna lekcja historii, która przybliżyła wydarzenia związane z Powstaniem Warszawskim. Pamięć o sierpniu 1944 r. jest naszym uczniom dobrze znana, w bieżącym roku szkolnym włączyliśmy się do Akcji BohaterOn, polegającej na wysyłaniu kartek z życzeniami żyjącym Powstańcom. Podczas wystawy uczniowie poznali sylwetki kobiet biorących udział w walce, śledzili dzieje powstania na przykładzie map i zdjęć. Duże wrażenie wywarła prezentacja multimedialna, przedstawiająca obraz Warszawy i ludzi walczącej stolicy. Największą atrakcją cieszyły się jednak rekwizyty: stroje, broń, ekwipunek. Taka forma poznawania przeszłości to najlepsza lekcja historii, która na długo pozostanie w pamięci uczniów.

< Dodane przez szkola dnia 26 września 2016 18:55 >