„Kochaj to ,co robisz i rób to, co kochasz. Pasja jest kluczem otwierającym drzwi do radości…”  David Cuschiert

W słoneczny czwartek 9 marca br. odbyło się w naszej szkole uroczyste podsumowanie religijnych konkursów. Dyplomy oraz upominki wręczył osobiście Pan Dyrektor Zbigniew Zieliński, który pogratulował nie tylko przepięknych prac plastycznych, ale także niesamowitej wiedzy nagrodzonych.

KONKURS O JASNOGÓRSKIEJ PANI
W kategorii klas I-III. ,,Młodzi kreatorzy mody – najpiękniejsza suknia miłości dla naszej Królowej” – taki był tytuł szkolnego etapu diecezjalnego konkursu plastycznego, polegającego na zaprojektowaniu sukienki dla Matki Bożej w kopii Ikony Jasnogórskiej. W eliminacjach wzięło udział ponad 70 prac, z których nie sposób było wybrać sześć kwalifikujących się do dalszego etapu. Laureatami zostali:

1. Lena Hyży z kl. III a
  2. Maria Przygońska z kl. I b
  3. Hanna Woreta z kl. II c
  4. Lena Wieczorek z kl. III c
  5. Zofia Krótkiewicz z kl. I c
  6. Veronika Ivaniushchenko z kl. I b

Wyróżnienia otrzymali: Maria Stefanowska, Szymon Mikołajczyk, Natalia Kośla, Anna Pabiańska, Stefan Derucki, Hanna Dróżdż, Maja Jesiołowska, Weronika Mosiagin, Karolina Krawczyk, Lilianna Kowalewska, Anna Szymczak, Nina Lempach, Aleksandra Unton, Zuzanna Stefańska, Karolina Bocian, Filip Dróżdż, Lena Śmiechowska, Alicja Majer, Aleksandra Gadomska, Hanna Glapińska, Natalia Zielińska, Alicja Piaskowska, Milena Janicka, Szymon Kwolek, Milena Brzęczkowska, Alicja Królikowska, Marlena Rohn, Oliwia Kaczmarek, Nadia Szarecka.
W kategorii klas IV-VI. „Piszemy list do Królowej Polski” – to hasło przewodnie szkolnego etapu diecezjalnego konkursu literackiego, którego zadaniem było napisanie przez naszych młodych, utalentowanych uczniów listu do Matki Bożej. Do Diecezji Włocławskiej został przesłany list:

1. Zuzanny Kałużnej z kl. IV d
  2. Magdaleny Królikowskiej z kl. IV d
  3. Mateusza Okupińskiego z kl. IV c.

W kategorii klas VII-VIII. „Tajemnice Jasnej Góry” – pod takim tytułem odbył się szkolny etap diecezjalnego konkursu wiedzowego. Młodzież musiała poradzić sobie z zestawem 44 pytań związanych z historią Częstochowy. Do dalszego etapu przeszły dwie uczennice z kl. VIII a:

1. Iga Woreta
  2. Antonina Zommer.

KONKURS RÓŻAŃCOWY
W kategorii klas IV-VI . „Tajemnice różańcowe w wyobraźni współczesnego ucznia Pana Jezusa” – uczniowie mieli za zadanie w dowolnej formie plastycznej przedstawić jedną z tajemnic Różańca. Podium zajęły:

1. Nadia Sapieja z kl.VI b
  2. Lena Werbińska z kl. IV a
  3. Maja Niestatek z kl. V d

Wyróżnienia: Lena Niestatek, Zuzanna Waliszek, Blanka Urbaniak, Ksawery Tabak, Magdalena Królikowska, Aleksander Charaś, Jan Pięta, Barbara Stojecka, Hanna Małachowska.

W kategorii klas VII-VIII . „RÓŻAniec drogą do zbawienia” – konkurs wiedzowy polegający na podaniu poprawnej odpowiedzi na 20 pytań związanych z historią modlitwy Różańcowej. Pierwsze trzy miejsca zajęły:

1. Lena Więcławek i Iga Woreta z kl. VIII a oraz Antonina Zommer z kl. VIII b
  2. Malwina Czerniak z kl. VIII e
  3. Gabriela Sikora z kl. VIII e oraz Oliwia Tkaczyk z kl. VIII a

Wyróżnienia: Natalia Grzelewska, Zuzanna Wędzik, Franciszek Świątek, Michalina Cieślak, Adam Kosowski, Olga Krótkiewicz, Dominika Owczarek, Lena Łuczak, Adam Wodziński, Dawid Robak, Hanna Bartosik, Dawid Kończak.

Zwycięzcom oraz wszystkim, którzy wzięli udział w konkursach – SERDECZNIE GRATULUJEMY, a LAUREATOM, którzy przeszli do konkursu diecezjalnego życzymy powodzenia.

< Dodane przez szkola dnia 10 marca 2023 17:05 >