Konkurs czytelniczy

„W krainie bajek” –  pod takim hasłem 24 października w bibliotece szkolnej przeprowadzony został konkurs czytelniczy dla uczniów klas II. Konkurs odbył się we współpracy z MBP Filia Tęcza w Turku i był jednym z wielu działań prowadzonych w bibliotece w październiku, w Międzynarodowym Miesiącu Bibliotek Szkolnych. Celem konkursu było rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, utrwalanie wcześniej poznanych bajek oraz rozwijanie umiejętności współpracy w zespole. Każdą klasę reprezentowała 4-osobowa drużyna, która miała rozwiązać 4 zadania m.in. krzyżówkę czytelniczą, zagadki bajkowe, łamigłówki polegające na dopasowaniu tytułów bajki z treścią książki. Klasy toczyły wyrównany bój o zwycięstwo. Uczniowie świetnie się bawili w tych konkurencjach, współpracowali ze sobą i wykazywali dobrą znajomość bajek. Pierwsze miejsce równo zdobyły drużyny z klasy IIb w składzie: Oliwia Laskowska, Karina Michalak, Wojciech Woźniak, Antonina Zommer i IId w składzie: Alicja Cytrowska, Michał Jasnowski, Agata Naglewska, Natalia Strzykała. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach czytelniczych.

< Dodane przez szkola dnia 24 października 2016 22:49 >