Konkurs „Masterchef po niemiecku”

19 października uczennice klasy 8b: Julia Kujawa, Martyna Jaros oraz Amelia Tutaj wzięły udział w 4 już edycji międzyszkolnego konkursu językowo-kulinarnego „Masterchef po niemiecku” organizowanego w ZST w Turku. Celem konkursu było między innymi przypomnienie niemieckich zwrotów, wyrażeń i słownictwa związanego z tematem jedzenia. Dobrze jest również wiedzieć, jakie potrawy goszczą na stołach sąsiadów spoza granic. Konkurs składał się z kilku części. Na początku grupy rozwiązywały zadania językowe. W drugiej części uczniowie podjęli się gotowania wg wcześniej przygotowanych przepisów. W tym roku uczestnicy konkursu mieli do przygotowania krem z groszku, pierożki z nadzieniem oraz pyszny słodki deser owocowy. Jury miało trudne zadanie wyłonić zwycięski zespól, ponieważ każda z drużyn wyróżniła się którąś z potraw na tle pozostałych. Tego typu spotkania są świetną formą integracji uczniów różnych grup wiekowych oraz zdobycia doświadczenia.

< Dodane przez szkola dnia 21 października 2021 18:53 >