Konkurs o Józefie Mehofferze

Dnia 05.12.2015 r. trzyosobowy zespół w składzie: Katarzyna Perlińska (5a), Hubert Maciejewski (5a) i Natalia Lament (6c), reprezentował naszą szkołę w konkursie zorganizowanym przez Gimnazjum nr  1, I Liceum Ogólnokształcące, Muzeum Miasta Turku, poświęconym życiu i twórczości Józefa Mehoffera. Uczestnicy konkursu rozwiązywali indywidualnie test a następnie rywalizowali drużynowo, wykazując się znajomością biografii wielkiego artysty oraz zręcznością w układaniu puzzli. Uczniowie zaprezentowali wysoki poziom wiedzy, konieczna była dogrywka między Natalią Lament i Katarzyną Perlińską o trzecie miejsce. Dziewczyny poprawnie odpowiedziały na wszystkie pytania dla ich etapu edukacji, przewodniczący jury zmuszony był skorzystać z pytań dla gimnazjalistów. Dogrywka wyłoniła laureatkę III miejsca, została nią N. Lament, której serdecznie gratulujemy. Warto podkreślić, że K. Perlińska to uczennica dopiero klasy V (konkurs przeznaczony był dla klas VI), która jako sześciolatek rozpoczęła edukację. Mamy nadzieję, że za rok, w X edycji konkursu będzie miała okazję wspólnie z Hubertem poprawić tegoroczny, bardzo wysoki rezultat.

< Dodane przez szkola dnia 8 grudnia 2015 16:58 >